So You Think You Can Dance 2010
door : Gerrit van Olst
Na een drukke maar hele mooie zomer met hele mooie opdrachten als Wereldbeker roeien in Luzern, wielerklassieker San Sebastiaan (Spanje) en Tour de Limousin (Frankrijk) en twee trainingskampen met marathonschaatsploeg van Werven in Nederland en de Ardennen gaat voor mij het najaarsseizoen beginnen.
Net als vorig seizoen ben ik ook dit jaar weer als verzorger actief voor de dansers van So You Think You Can Dance 2010. Tot vorig jaar had ik niet zoveel met dansen, Ik was meer zo’n type die aan de rand van de dansvloer stond te kijken naar vrouwelijk schoon. Ik zag dansen ook nooit als topsport maar meer als een beetje raar doen op muziek. Maar die mening is bij mij heel snel veranderd. Na de eerste trainingsweek voor de liveshows van vorig jaar was ik helemaal om. Wat heet zeg………. 9 a 10 uren per dag keihard trainen, vele choreo’s in je kop stampen, nieuwe stijlen leren en nooit maar dan ook nooit klagen. Elke spier van het lichaam wordt getraind en na de trainingen kwam het heel vaak voor dat ze individueel nog een uurtje doorgingen. Dus mij hoor je niet meer zeggen dat dansen geen topsport is. Sterker nog ik denk dat vele sporters er iets van kunnen leren. Je ziet maar dat je nooit te oud bent om te leren…….
Afgelopen maandagavond heb ik kennis gemaakt met het productieteam en de overige medewerkers aan het programma. De live-uitzendingen en trainingen vinden plaats in Aalsmeer in de studio’s waar voorheen Joop van den Ende produkties zat. De liveshows starten op zondag 10 oktober om 20.00 uur en vervolgens iedere zondag met de finale op 28 november. Aanstaande dinsdag starten de trainingen voor de 1e liveshow. Ik ga de dinsdag en de donderdag naar de studio’s om de dansers te verzorgen in de vorm van massages, wondverzorging en overige blessurebehandelingen tot aan de finale. Af en toe zal ik ook bij de liveshows aanwezig zijn.
Ik kijk er alweer naar uit om aan de slag te gaan. Het zal een harde leerschool worden voor de dansers maar daarentegen ook een hele leerzame en nuttige tijd. De weg om de top te halen gaat niet over rozen ook niet voor dansers. Om jullie zoveel mogelijk op de hoogte te houden probeer ik zoveel mogelijk een verslag doen hier op het weblog. Afhankelijk van wat ik publiceren mag van de produktie zal ik er ook foto’s bij plaatsen.
Hieronder nog een aantal foto’s van evenementen die ik in de zomer gedaan heb:






